January 28, 2023

Taylor Fritz je u finalu Diriyah Tennis Cupa u Saudijskoj Arabiji pobijedio Daniila Medvedeva sa 7-6, 7-6. Amerikanac je nakon dva dobivena meča podigao pehar i osvojio milijun dolara! Fritz je prevladao u 1 sat i 50 minuta nakon što je igrao bolje u ključnim trenucima.

Taylor je obranio svih devet break lopti dok je u uzvratu osvojio samo 13 poena i nije stvorio nijednu priliku. Međutim, Rus je prokockao svoju priliku i izgubio oba izjednačenja da bi završio na poraženoj strani i osvojio drugo mjesto.

Taylor se u prvoj igri suočio s break loptom i šutio je kako bi izbjegao rani neuspjeh. Prvu je odbio glavom, a drugu Loeb, prije nego što je zadržao rezultat 1-0. Medvedev je držao drugu igru ​​1-1, a Fritz je zgrabio sljedeću igru ​​na 15 i ponovno poveo.

A Ruskinja je uhvatila četvrti gem udarcem glavom i u sljedećem vremenu stvorila dvije break lopte nakon labavog forhenda Amerikanki. Taylor je odbio prvi servis pobjednikom i izdržao razmjenu od 29 udaraca u drugom da bi ga izbrisao pobjedničkim forhendom.

Taylor Fritz osvojio je titulu u Diriyah Tennis Cupu nad Daniilom Medvedevom.

Fritz je spojio još dva pobjednika kako bi zaključio meč u velikom stilu i ostao na pozitivnoj strani. S dobrim zasada, Daniel je osigurao 6. igru ​​pobjedom servisa i nadao se više prilika u drugoj utakmici.

Došli su u sedmoj igri nakon Fritzovog zalutalog udarca. Taylor je odbio oboje, pogodivši backhand i zaključivši meč udarcem iz voleja za još jedan impresivan bijeg. Ostavljajući te šanse iza sebe, Medvedev je zadržao Lovea u osmoj igri i povisio na 4-4.

Fritz se konačno uhvatio za loptu s pobjednikom u devetom, a Medvedev je uhvatio sljedeći gol na 15 za 5-5. Nakon što je do sada izgubio samo nekoliko poena zaostatka za početnim udarcem, Rus je pogodio forhend u pobjedničku liniju u 12. igri i ušao u tiebreake.

Fritz je napadao i igrao dobar forehand kako bi osigurao mali break na sedmom poenu i poveo 4-3. Amerikanac je nakon duge razmjene poveo 6-3, a Rus je spasio dvije set lopte na svoj servis. Taylor je osvojio treći rezultat 6-5 i zaokružio početak u 57 minuta.

Daniel je krenuo iznova u drugom setu i zadržao ljubav na 2-1. Medvedev je propustio priliku za break u četvrtoj igri kada je njegov povratak doveo do dugog niza, a Fritz je izbrisao drugu snažnim udarcem iz forhenda pobjedivši preko zona.

Danielova deveta i posljednja prilika za break došla je i otišla nakon što je Taylor nastavio servis, a Amerikanac je izdržao za 2-2. Medvedev je pred kraj seta uputio jednu dobru šaku za drugom i došao do izjednačenja pri povratku na 6-5.

Fritz je ostao smiren, vratio ga kući i ušao u tiebreak. Amerikanka je dubokim reternom došla do prednosti 3-1 i snažnim servisom stigla do 4-2. Taylor je iznudio prekršaj Daniela 5-2 i postavio tri meč lopte na 5-3 nakon bekhenda protivnika. Fritz je uhvatio prvi gol bekhend crunchom niz liniju kako bi proslavio naslov i ugrabio slatkih milijun dolara!