February 5, 2023

Predavši prvu četvrtinu, Joseph Lato se odvezao do linije borbe i nestao.

puf. Otišao je. nestao. Njegove jarko žute hlače utopile su se u moru Bellflower St. John Bosco Grey, San Mateo Serra ponovno je stajao. I poput ronilaca koji se utapaju u jezercu, pripadnici gotovo nepobjedive Hrabre obrane skakali su jedan po jedan u humak, pokopavajući Latoa. Više se nema gdje okrenuti.

Napadaju. Zgnječili su. ogrnut. Subotnja večer bila je posljednji neumoran pokušaj branitelja za jedinicu St. John Bosco koja će stajati na vrhu bilo koje jedinice u povijesti kalifornijskih srednjih škola, obrana koja trči dva do tri koraka ispred svakog ofenzivnog napada. I s 45-0 dominacijom Serre na Saddleback Collegeu, Braves su osvojili četvrto CIF Open prvenstvo u programu i stavili konačni pečat na tvrdnje koje su iznijeli od početka sezone.

“Ovo je Boscova najbolja obrana koju smo ikada imali”, rekao je branič Jahon Frausto Ramos početkom tjedna.

Da – bolji od jedinice nacionalnog prvenstva 2019. Bolji od momčadi 13-2 2016. Bolji od neporažene momčadi 2013. koja je sve započela u Boscu.

“Ne postoji ništa slično našem timu”, rekao je mladi branič Peyton Woodyard.

Koja je tajna ove povijesno dominantne obrane srednjoškolskog nogometa? Nije obrana srednje škole.

Godine 2018. Bosco se prebacio na shemu sličnu onima koje vode sveučilišne vlasti Georgije i Alabame u gotovo svakom pogledu.

St. John Bosco running back Cameron Jordan pronašao je polje za trčanje protiv San Mateo Serra.

St. John Bosco running back Cameron Jordan našao je mjesta za trčanje protiv San Mateo Serra u prvom poluvremenu nogometne utakmice NCAA Division I u subotu.

(Craig Weston)

A ove je sezone oživljen obrambenim konceptom nazvanim “simulacija”, prema obrambenom koordinatoru Chrisu Kingu. To je gotovo laž: sigurnosni igrač ili linijski bek doveden je da igra napad, ostavljajući beku dojam da Boscova obrana vrši pritisak—osim što samo četiri igrača žure dok se ostali vraćaju u zaklon.

Što se tiče simulatora ove sezone, King je rekao da su Boscovi napadi manji od dva metra za igru.

“Oni to vode na koledžu, pa zamislite da ona to vodi u srednjoj školi”, rekao je Frausto Ramos. “Ofenzivni koordinatori ne znaju što se događa. Tako da definitivno osjećamo da smo u prednosti.”

Zaboravite rub. Razlika između Bosca i Sierre, koja je u subotu ušla s 13-0, može se opisati samo kao razlika.

Sera alumni Tom Brady pridonio je
Padresovi troškovi putovanja u južnu Kaliforniju, ali malo vjerojatno da će spasiti Serrin napad; Padres je dobio manje od šest jardi u prvoj četvrtini naspram Boscovog zagušljivog fronta.

Bosco je iznudio tri izgubljene lopte u prvom poluvremenu i pokvario početkom treće četvrtine.

Cameron Jones je trčao za dva kratka touchdowna, a bek Pierce Clarkson dodao je 184 jarde u prvom poluvremenu i dugi touchdown DeAndreu Mooreu da bi Bosco poveo s 35-0. Na kraju treće četvrtine, junior Marcel Williams napravio je svoj drugi izbor na utakmici, Khalil Warren je uzeo 57 jardi za drugi touchdown, a Clarkson je poljubio publiku.

to je. A taj se ponor širi – Bosco i Santa Anin Mater de la Dance dok se ostatak Kalifornije bori da ga sustigne – samo se širi.