February 8, 2023

Michigan nogomet je po drugi put u proteklom tjednu dobio pojačanje za roster za 2023. putem transfer portala.

U četvrtak je bivši bek Nebraske Ernst Houseman objavio da se pridružio Wolverinesima. Hausmann, rodom iz Columbusa, Nebraska, bio je linijski beker s tri zvjezdice koji je završio na ukupno 678. mjestu u klasi 2021.

Još iz Michigana:Kako je čudni tjedan otkrio snagu potpuno čudne nogometne momčadi Michigana

“Sljedeće poglavlje”, napisao je Hausmann u objavi na Twitteru, s riječima “Pozdrav pobjednicima” kao i riječju “posvećen” velikim slovima ispisanim preko slike.

Linebacker visok 6 stopa i 2 i težak 220 funti započeo je sedam utakmica kao pravi novopečeni igrač za Cornhuskers u 2022. Nastupio je u 10 utakmica, zabilježivši 54 hvatanja (36 solo) s jednim sack-om (protiv Michigana) i jednim neuspješnim oporavkom.

Postigao je rekord karijere s 10 napada protiv Wolverinesa, prije nego što ga je nadmašio sljedeći tjedan s 12 protiv Wisconsina. Prema Pro Football Focusu, Hausman je izjednačen na osmom mjestu u broju napada među svim novajlijama Power-Fivea.

Hausmann je obećao osoblju Scotta Frosta u ožujku 2021. Frost je otpušten nakon poraza u trećem tjednu od Georgia Southerna ranije ove sezone.

Linebacker Nebraske Ernst Hausmann bori se protiv beka Michigana JJ McCarthyja tijekom drugog poluvremena UM-ove pobjede 34-3 nad Nebraskom u subotu, 12. studenog 2022. u Ann Arboru.

Wolverinesi su prošli tjedan također zaradili obvezu transfera Arizona Statea OL Ladarijusa Hendersona, bivšeg potencijalnog igrača s četiri zvjezdice.

Ovaj se članak izvorno pojavio na Detroit Free Pressu: Michigan Football osvaja bivšeg Nebraska LB Ernsta Housemana