February 1, 2023

Teško je pronaći veću NFL zvijezdu ove sezone od Jalena Hurtsa. Philadelphia Eagles ove su sezone postali jedna od najboljih momčadi u ligi, zabilježivši gotovo 4500 jardi i 35 touchdowna. Mogući finalist za MVP igre, Eaglesi su kandidati za Super Bowl uglavnom zahvaljujući njemu.

Prije nego što je postao zvijezda u NFL-u, Hurts je odmah postao zvijezda na sveučilišnoj razini. U karijeri je debitirao u Alabami, vodeći Crimson Tide do utakmice nacionalnog prvenstva 2016. i 2017. Tide nije mogao dovršiti posao 2016., a dok su 2017. uspjeli, Tua Tagovailoa bio je taj koji je dobio slavu nakon Oni Zamijenio je posrnulog Hertza u prvom poluvremenu utakmice nacionalnog prvenstva.

Hurts je tada proveo godinu dana kao Tagovailoina rezerva, i dok je vidio dobru minutažu, natpis je bio na zidu. Kao rezultat toga, prešao je u Oklahomu za sezonu 2019., kako bi zamijenio prazninu nastalu odlaskom Kylera Murraya. S Lincoln Riley Soonersima, Hurtsi su lako imali svoju najbolju statističku sezonu i ponovno ih doveli do doigravanja za sveučilišni nogomet.

Dok se Jalen Hurts priprema igrati u svojoj prvoj NFC Championship igri, htjeli smo se osvrnuti na njegovu sveučilišnu karijeru. Evo pet Hurtsovih najboljih trenutaka od njegova vremena za Alabamu i Oklahomu.

3. Jalen Hurts debitirao u Oklahomi

Hurts je konačno startao za Alabamu u utakmici nacionalnog prvenstva u siječnju 2018. Njegov prvi start za Oklahomu bio je u 1. tjednu sezone 2019., što znači da je prošao punih 20 mjeseci bez početka utakmice. S toliko vremena, neki su možda očekivali da će Hurts izgledati zahrđalo u svom debiju na Soonersima, ali izgledao je bolje nego ikad.

Soonersi su ugostili D’Eriqa Kinga i Houston Cougarse za početak sezone 2019. Hurts je odmah dokazao da još uvijek može, zabilježivši 508 jardi i ukupno šest touchdowna. U svojoj prvoj utakmici oborio je školski rekord u ukupnom broju jardi u jednoj utakmici, koji je prethodno pripadao Bakeru Mayfieldu sa 396 jardi.

Hurts je imao dosta impresivnih nastupa tijekom cijele sezone, čak je završio na drugom mjestu u glasovanju Heismana. Međutim, ta pobjednička izjava u njegovom debiju u Soonersima bila je najupečatljiviji trenutak njegove karijere u Oklahomi.

2. Hurt i Alabama osvete Clemsonov gubitak

Crimson Tide ušao je u utakmicu nacionalnog prvenstva 2016. protiv Clemsona sa savršenim rezultatom 14-0. Hurtsi nisu igrali baš najbolje u ovoj utakmici, ali s vodstvom Alabame od 10 u četvrtoj četvrtini, činilo se da će završiti savršenu sezonu. Međutim, konačni pogodak Deshauna Watsona nad Hunterom Renfrowom donio je Clemsonu nacionalni naslov i okončao Alabaminu potragu za savršenstvom.

Kako je sudbina htjela, ove su se momčadi ponovno susrele sljedeće sezone, ovaj put u Sugar Bowlu. Ovaj put, Alabama je dominirala s 24-6 pobjedom da prekine Clemsonove snove o ponavljanju. Jalen Hurts je zabilježio samo 160 jardi i dva touchdowna, ali to je bilo više nego dovoljno s obzirom na dominantnu obranu.

1. Spark šteti Alabaminom povratku u utakmici SEC Championshipa

Ironično, najbolji trenutak Hurtsove sveučilišne karijere dogodio se u utakmici koju nije ni započeo. Tagovailoa je bio starter cijelu sezonu 2018. i napredovao je u toj ulozi. Međutim, Tagovailoa je pretrpio ozljedu u utakmici SEC Championshipa, što je prisililo Hurts da se vrati u akciju.

Kad je Tagovailoa napustio igru, Alabama je početkom četvrte četvrtine zaostajala za Georgiom sedam golova. Hurts je vodio Tide do dva touchdowna, čime su poveli s nešto više od minute do kraja. Obrana je zatim zaustavila napad Bulldogova da bi Tideu dodijelila SEC krunu.

Ova utakmica bila je zrcalna slika utakmice nacionalnog prvenstva prije samo 11 mjeseci, koja je također bila protiv Georgije u Atlanti. Tagovailoa je u toj utakmici zamijenio Hurtsa, dok se u ovoj utakmici dogodilo suprotno. Simetrija između dviju igara je zapanjujuća i učvršćuje to kao najbolji kolektivni trenutak Jalena Hurtsa.