February 4, 2023

Tyler Mason je nosio 23 puta za 139 jardi i touchdown za Tri medvjeda na putu da bude proglašen najkorisnijim igračem 1A državnog prvenstva.

Raleigh, NC – Mount Airy Granite Bears odigrali su živahan nastup i odveli solidnu obrambenu izvedbu do pobjede 20-7 nad Tarborom u 1A nogometnom državnom prvenstvu. Ova pobjeda daje Mount Airyju njegovo sedmo državno prvenstvo i prvi naslov Granite Bearsa od prvenstva 2008. godine.

Tyler Mason je nosio 23 puta za 139 jardi i touchdown za Tri medvjeda na putu da bude proglašen najkorisnijim igračem 1A državnog prvenstva. Caleb Reed je pretrčao 43 jarde sa samo devet nošenja na putu da bude proglašen najboljim napadačem Bearsa. Reid je također dodao devet napada u svojoj večeri.

Obrana Mount Airyja bila je jednako impresivna, držeći moćni Tarboro “T” na samo 179 jardi na tlu. Walker Stroup je s devet ubačaja stjerao obranu Bearsa u kut i natjerao je na grešku u četvrtoj četvrtini dok je Tarboro pokušavao smanjiti vodstvo Mount Airyja na 20-7 s 5:58 do igre. Stroup je proglašen obrambenim učinkom godine za Mount Airy zbog svog obrambenog napora i imao je tri ispucavanja u prosjeku ispod 40 jardi, a dva je ispustio unutar 20.

Mount Airy držao je Tarboro tricom i autom u njihovom prvom posjedu u drugom poluvremenu, a DJ Joyce je naišao na desnu stranu formacije Tarboro punt kako bi blokirao udarac i stavio Bearse u kratko polje na Viking 13. Dvije igre kasnije je Mason utrčao s jednog jarda s 8:58 do kraja.U trećem je doveo Granite Bearse u vodstvo od 20-0 nakon izgubljenog PAT-a.

Mount Airy je krenuo u uvodnu vožnju točno niz teren, marširajući šest playova i 56 jardi prije nego što je Tyler Mason uhvatio trčanje od 15 jardi za touchdown i doveo Bearse u vodstvo sa 7-0 sa samo 3:06 u natjecanju. Medvjedi su snažno udarili u zemlju, istrčavši svih šest utakmica na zemlju u svojoj prvoj utakmici.

Mason je stavio Granite Bearse na kratko polje za njihov drugi rezultat, vraćajući Tarboro punt 30 jardi na liniju od 14 jardi Vikingsa. Samo četiri igre kasnije, Mason je udario lijevog čuvara u trčanju od jednog jarda i doveo Mount Airy u vodstvo od 14-0 na poluvremenu. Završio je prvo poluvrijeme s 12 nošenja za 58 jardi i dva poena. Pobijedio Vikingse u poluvremenu 58-54 na parketu.

Tarborov napad se mučio za vodstvo u prvom poluvremenu, ali je popravio formu u drugom poluvremenu. Kamerin McDowell-Moore bio je ofenzivni vođa Vikingsa, trčao je 119 jardi na 25 nošenja dok je proglašen najboljim napadačem Tarboroa. Umarion Lewis bio je obrambeni vođa za Tarboro, izvršivši devet napada i presretanje koje je uzvratio 24 jarde na putu do nagrade Vikingsa za najbolju obrambenu izvedbu godine.

Tarboro je završio sezonu s omjerom 13-2 i 5-0 kao prvaci Four Rivers 1A konferencije. Vikinzi su osvojili svoj 13. regionalni školski naslov u nogometu, te šestu godinu zaredom stigli do državnog natjecanja.

Mount Airy završio je godinu 15-1. Granite Bearsi su bili 6-0 u Northwest 1A, osvojivši naslov lige. Medvjedi su osvojili svoj 12. regionalni naslov u povijesti škole i osvojili svoj 7. državni naslov svih vremena.

NCHSAA je predan promicanju dobrog sportskog ponašanja u svim sportskim događajima i u partnerstvu s North Carolina Farm Bureau nagrađuje igrače iz timova koji sudjeluju u svakom događaju državnog prvenstva s NC Farm Bureau Sportsmanship Awards za njihov trud tijekom sezone. Dobitnici nagrade za sportaše 1A nogometnog ureda 2022. su Joshua Bradley iz Tarboroa i Josh Chavis iz Mount Airyja.