January 28, 2023

Deset sekundi u utakmici Division 2-AA CIF Football League u petak, Mater Dei Catholics odigrali su utakmicu točno tamo gdje su željeli biti… šest sekundi iza.

Crusaders su se skupili od svog prvog presretanja igre za touchdown u pobjedi 26-18 nad Oakland McClymondsima na Saddleback Collegeu.

Ova pobjeda, njihova 11. uzastopna nakon početka s 0-4, Crusadersima donosi uzastopno državno prvenstvo, prvo za momčad divizije San Diega.

To je također bila treća državna titula Mater Dei Catholic (11-4), izjednačavajući Katoličku katedralu s najviše naslova u povijesti odjela.

To je također bila treća uzastopna pobjeda za Crusaders, koji su se skupili i pobijedili Mission Hills u utakmici za naslov u Diviziji I u San Diegu, te se vratili s prošlotjednog vodstva od 21 koša i porazili Downeya u 2-AA Southern California Regional. Prvenstvena utakmica.

“Uspjeli smo”, rekao je Mater de Católic, linijski igrač Trey Edwards, prošlogodišnji obrambeni igrač godine San Diega i vodeći igrač u ovoj utakmici s 10.

“Na početku sezone dobio sam mnogo batina. Sad sam 100 posto zdrav i ponosan sam na način na koji sam igrao… na način na koji smo igrali.

“Volim veliku pozornicu. Na njoj sam od djetinjstva.”

Crusadersi su dominirali igrom, nadmašivši McClymondsa (12-2) 394 jarde na 259.

Ali izgubljene lopte i propuštene prilike pomogle su McClymondsu da ostane u igri.

“To je bila utakmica državnog prvenstva”, rekao je Edwards. Nismo očekivali da će eksplodirati.

“I oni su došli pobijediti. Tako da smo očekivali dvoboj.”

A Crusaders je dobio upravo to.

Zaostajući 6-0 nakon što je Ferrari Miller uzvratio interception 39 jardi za rezultat u prvoj igri iz okršaja, Mater Dei je poveo 7-6 nakon TD dodavanja od 13 jardi Dominica Nankela za Surahza Buncoma kasnije u prvoj četvrtini.

Nakon što su došli do linija od 12 i 6 jardi, katolici Mater Dei morali su se zadovoljiti golovima iz igre Rickyja Osune od 36 i 23 jarde, dajući Crusadersima vodstvo od 13-6 na poluvremenu umjesto mnogo veće razlike.

Nakon dodavanja Nankila od 3 jarda Anthonyju McMillianu TD-u u trećoj četvrtini, činilo se da Crusadersi imaju kontrolu 20-6.

Ali McClymonds je smanjio vodstvo na 20-18 sa 7:46 do igre.

U sljedećoj igri Matera de Catholica iz okršaja, činilo se da su Crusadersi završili utakmicu nakon dodavanja od 51 jarda od primača Rollin Georgea do potpuno otvorenog Buncombea.

George je rekao da su Crusadersi upotrijebili istu igru ​​u prošlogodišnjem CIF finalu protiv Ramone i odlučili su se za TD.

“To je neka vrsta povjerenja i kemije”, rekao je George. “Izigravamo trikove, dečki.”

Nakon što je uhvatio TD dodavanje na trik, Buncom je rekao da su pokrenuli mjehuriće i da je on lažirao blok.

“Namjestio sam blok, vidio kako se zadnji kut spušta i poletio sam”, rekao je Buncom. “Kad je lopta bila u zraku, moje srce je definitivno tuklo jer su one širom otvorene lopte bile najteže po mom mišljenju. Moja jedina misao bila je uhvatiti loptu i osigurati je. Nisam se brinuo još nešto.”

Ali Debeli Pat ostavlja razliku na osam poena i otvara vrata za McClymondsa.

Lopta koju je napravio Davian Mongariz natjerala je McClymondsa da ispuca, ali su Crusadersi uzvratili.

Činilo se da ga je ubačaj Chrisa Snydera za 2:16 ponovno vratio u igru. Ponovno nesposobni pomaknuti loptu, Crusadersi su šutnuli loptu 16 sekundi do kraja, dajući McClymondsu loptu u 45. minuti.

Ali Warriorsi su uspjeli izvesti samo dvije igre prije isteka vremena.

“Ja sam zaglavljena zvijezda”, rekao je Nankel. “Ovo je moja posljednja godina, moja posljednja utakmica. Nadati se da ćeš postati prvak, pobijediti u svojoj posljednjoj utakmici, posebno je.”

Bankm je rekao o postavljanju datuma. “Nitko ne može tako ući u povijest. Biti ovdje sa svojim suigračima i braćom, dobro je biti čvrsto u povijesti s njima.