February 9, 2023

Victoria Azarenka, Andy Murray i drugi tenisači odazvali su se u subotu (10. prosinca) na nervoznu četvrtfinalnu utakmicu Svjetskog nogometnog prvenstva između Argentine i Nizozemske.

Argentina je održala svoj san pobijedivši Nizozemsku 4-3 na jedanaesterce i plasirala se u polufinale. Lionel Messi, zvijezda i kapetan argentinske reprezentacije, odigrao je ključnu ulogu za svoju zemlju, postigavši ​​jedan gol i asistirajući za drugi.

Asistirao je igraču PSG-a Nahuelu Molini u prvom poluvremenu prije nego što je realizirao jedanaesterac u 73. minuti za vodstvo Argentine od dva pogotka. Međutim, Nizozemac Wout Weghorst ušao je s klupe i dvaput pogodio za izjednačenje te je utakmica odvedena u produžetke, a potom i u izvođenje jedanaesteraca, gdje su Južnoamerikanci izašli kao pobjednici.

Bivša prva tenisačica svijeta Victoria Azarenka, koja je pomno pratila meč, kasnije se oglasila na Instagramu i odala počast Messiju nazvavši ga “Kraljem”.

Victoria Azarenka Instagram Story

Andy Murray je odgovorio na utakmicu nazivajući Messija “Mesijom” i odgovarajući britanskom televizijskom novinaru Piersu Morganu, koji je ranije kapetana Argentine nazvao “Messijem”.

Andy Murray je na Twitteru napisao: “Krist je više sličan Kristu.”

Monica Puig, koja se ranije ove godine povukla iz tenisa, na Twitteru je navijala za pobjedu svoje sugrađanke iz Južne Amerike.

“Argentinaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!” cvrkutala je.

Argentinaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!

Juan Martin del Potro odgovorio je na utakmicu objavivši fotografiju Messija kako se mazi s Emilianom Martinezom, argentinskim vratarom koji je obranio dva ključna gola rano u sudačkoj nadoknadi i stavio svoju momčad na mjesto vozača.

Diego Schwartzman također je bio uzbuđen zbog pobjede Argentine, te je napisao:

“jijiji”

“Bio je san mog života vidjeti Messija kako igra” – Victoria Azarenka navija za Argentinca Lionela Messija nakon Svjetskog prvenstva u nogometu koje je u tijeku

Victoria Azarenka u igri na Mutua Madrid Openu 2013

Victoria Azarenka je nogometna entuzijastica koja pomno prati FIFA Svjetsko prvenstvo i navija za Argentinca Lionela Messija.

Prije nekoliko dana gledala je uživo uvodnu utakmicu argentinskog Svjetskog prvenstva u Kataru i bila je oduševljena što je dobila priliku gledati Messija kako igra.

“Bio je san mog života vidjeti Messija kako igra na Svjetskom prvenstvu 2022.”, napisala je Azarenka u tvitu.

Dvostruka osvajačica Grand Slam turnira također je ranije na društvenim mrežama objavila preslatku fotografiju svog sina Lea kako se izležava na njihovom kućnom ljubimcu psu Guapu dok gleda nogomet.

“Gledajte #WorldcupQatar2022”, napisala je Victoria Azarenka na Twitteru.

Azarenka je posljednji put viđena na djelu na Guadalajara Openu, gdje je stigla do polufinala, ali je izgubila od kasnije prvakinje Jessice Pegule u dva seta 7-6(3), 6-1. Njezini najbolji Grand Slam rezultati ove sezone bili su nastupi u osmini finala Australian Opena i US Opena.

33-godišnjakinja je zaključila svoju sezonu 2022. s omjerom pobjeda i poraza od 24-13 i 26. ljestvicom na ljestvici. Do danas je osvojila 21 WTA pojedinačni naslov, uključujući dva pojedinačna naslova na Australian Openu 2012. i 2013.