February 9, 2023

Harry Kane je promašio jedanaesterac nakon što je Engleska ispala iz četvrtfinala Svjetskog prvenstva, izgubivši 2-1 od aktualnog prvaka Francuske.

Aurelien Chouamini doveo je Francusku u vodstvo nevjerojatnim udarcem u 17. minuti prije nego što je Keane izjednačio dvije momčadi penalom u 54. minuti, ali je Olivier Giroud postigao odlučujući udarac glavom u 78. minuti.

– Stream na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, više (SAD)

Kane je imao priliku postati najbolji strijelac Engleske s jedanaestercem u 84. minuti, ali bilo je više u kaznenom udarcu za Tri lava jer se napadač Tottenham Hotspur osvetio drugim penalom preko gola.

Time izabranici izbornika Garetha Southgatea drugi put zaredom nisu uspjeli izboriti polufinale Svjetskog prvenstva, dok se Francuska plasirala u polufinale gdje će u srijedu odmjeriti snage s Marokom.

Francuska je savršeno započela kada je Tchoameni odbio napad Declana Ricea i izveo dobar udarac iz daljine koji je Jordan Pickford bio nemoćan zaustaviti.

Bilo je zahtjeva za penal za Englesku u 25. minuti kada je Dayot Upamecano spetljao Kanea na rubu kaznenog prostora, ali je sudac Wilton Sampaio odbacio te žalbe nakon pregleda VAR-a.

Ole: Penali su opet pobijedili Englesku

Southgateova momčad vratila se nakon sjajnog početka drugog poluvremena kada je Tchoamene smijenio Saku s jedanaesterca. Kane je pojačao i poslao Huga Llorisa u krivom smjeru, izjednačivši rekord Waynea Rooneya u Engleskoj svojim 53. međunarodnim golom.

Engleska je zamalo povela prvi put u 70. minuti kada je Harry Maguire povisio iz slobodnog udarca, ali je glavom pogodio vratnicu dok se Lloris ispružio.

Francuska je odbila dobru priliku sedam minuta kasnije kada je Giroudov akrobatski udarac obranio Pickford, ali se francuski napadač iskupio snažnim udarcem glavom nakon ubačaja Antoinea Griezmanna i doveo svoju momčad u vodstvo.

Činilo se da to vodstvo neće dugo trajati kada je Engleska dobila jedanaesterac za par Thea Hernandeza na zamjeni Masona Mounta nakon pregleda VAR-a. Ovaj put, međutim, Kane je klizao bez napora na način bez ograničenja.