January 28, 2023

Alexander Zverev uspješno je startao na Diriyah Tennis Cupu. Nijemac je svladao svog dobrog prijatelja Dominica Thiema 10-8, 10-7 za manje od pola sata i plasirao se u četvrtfinale u Saudijskoj Arabiji. Alexanderu je ovo bio prvi meč nakon šest mjeseci, jer je ozlijedio ligamente u polufinalu Roland Garrosa i propustio ostatak sezone.

Zverev je igrao dobro protiv Thiema, izgubio je dva poena iza prvog šuta i prevladao u napetim trenucima za prolaz u četvrtfinale. U prvih šest poena prvog poluvremena nije bilo malih prekida.

Zverev je osvojio drugi bod nakon dugog nadigravanja prije nego što je Thiem poveo 3-2 s odbijenim udarcem. Austrijanac je nakon dobrog servisa postavio još jedan na 4-4, a Nijemac bekhendom u pobjedničku liniju došao do prednosti 6-5.

Alexander Zverev pobjednički se vratio nakon šest mjeseci.

Alexander je napravio mali break kod rezultata 6-6 i natjerao protivnika na faul 8-6. Nijemac je servirao za pobjednika servisa pri rezultatu 9-6, a Austrijanac je produžio borbu nakon što je osvojio dva poena razlike na svom servisu prije nego što je Nijemac zatvorio set servisom koji nije uzvratio za 10-8.

Dominic je promašio lagani udarac za izjednačenje na 1-1 u drugom setu prije nego što je Alexander promašio forhendom u sljedećem poenu na 2-2. Nijemac je bekhend udarcem na petom poenu namjestio pobjednički pogodak i natjerao suparnika na pogrešku u sljedećem udarcu kod rezultata 4-2.

Thiem je smanjio zaostatak na sedmom poenu, a Zverev je snažnim udarcem u mrežu povisio na 5-3. Njemac je povećao vodstvo na 6-3 s pobjedničkim servisom, a Austrijanac je imao sljedeća dva poena zaostatka za početni udarac i ostao unutar jednog malog breaka zaostatka.

Dominic je prekrasnim bekhendom nastavio pobjednički niz u 12. točki da bi napravio mali break i povisio na 6-6. Alexander je poveo 7-6 na T-liniji, a Dominic je napravio dvostruku pogrešku i vratio se 8-6.

Austrijanac je opalio sjajan udarac za smanjenje zaostatka prije nego što je napravio veliku pogrešku forhendom koja je Nijemcu donijela dvije meč lopte. A Zverev je zapečatio dogovor s pobjednikom servisa na 9-7 za pobjednički početak i svoju prvu pobjedu u šest mjeseci. Alexander će se sada u četvrtfinalu sučeliti s drugim nositeljem Daniilom Medvedevom.